Facebook sa zaoberá Rusmi, ktorí robia falošné spravodajské príbehy

Účty mali viac ako 900 000 následovníkov a medzi nimi strávili na reklamách viac ako 160 000 dolárov. Facebook uviedol, že účty boli voľne prepojené s ruskými štátnymi skupinami, o ktorých vie, že tlačia falošné správy.

korupce

Hniezdo trollov
Zastavenia zasiahli dve samostatné kampane, ktoré "sa podieľali na koordinovanom neoprávnenom správaní", povedal.
Najväčšia skupina stránok a účtov bola umiestnená v Rusku, ale zamerala sa na jej zavádzajúci obsah vo väčšine krajín a regiónov vo východnej Európe.
Organizácie prevádzkujúce siete stránok prezentované ako nezávislé spravodajské zdroje a pravidelne informujú o rôznych témach vrátane počasia, cestovania, športu, ekonómie a politiky.
Rovnako ako všeobecnejšie témy, tieto stránky pravidelne písali aj o protestných hnutiach, úsilí proti NATO a boj proti korupcii.

Detekčná práca Facebooku, ktorú pomáhali polícia a iné technologické skupiny, zistili, že mnohí ľudia za týmito účtami a stranami pracovali pre ruskú tlačovú agentúru Sputnik.
Druhá skupina účtov, ktoré boli odstránené, sa nachádzala aj v Rusku, ale zamerala sa takmer na celý ich obsah na Ukrajine.

Typy informácií, ktoré sa šíria, a taktika používajú "spoločné charakteristiky" s kampaňami, ktoré riadi ruská Internetová agentúra pre výskum (IRA).
Americká vláda označila IRA za "trollovú farmu" a uviedla, že má vzťahy s ruskou vládou. Vo februári 2018 bolo 13 ľudí, ktorí pracovali pre IRA, obvinených USA a obvinených z pokusu podkopať prezidentské voľby v roku 2016 v USA.
"Zostávame tieto stránky a účty na základe ich správania, nie obsahu, ktorý publikujú," uviedol na blogu Nathaniel Gleicher, vedúci politiky počítačovej bezpečnosti na Facebooku.

kachna

"V týchto prípadoch sa ľudia za touto činnosťou navzájom koordinovali a používali falošné účty, aby sa skresľovali, a to bolo základom našej činnosti," dodal.
Riešenie stránok, ktoré zneužívajú Facebook, bolo "pretrvávajúcou výzvou", povedal pán Gleicher.
"Zodpovední ľudia sú odhodlaní a dobre financovaní," povedal. "Neustále sa musíme zlepšovať, aby sme zostali vpredu."

Facebook sa zaoberá Rusmi, ktorí robia falošné spravodajské príbehy
3.9 (78%)20