Kanada

Kanada má svoje čaro a každého očarí hlavne svojou prírodou. Nachádza sa tu veľa krásnych pohorí a tiež je tu aj veľa krásnych jazier. A pokiaľ hľadáte svoj sociálny život, určite navštívte jedno z veľkých miest. Tu je pár miest , ktoré by ste mali určite navštíviť.

vlajka

  1. Ottawa.Jedno z najväčších miest Kanady. Nájdete tu najviac atrakcii a na svoje si príde naozaj každý. Dá sa tu športovať alebo si len tak pozrieť poriadny hokejový zápas, je tu veľa krásnych riek a vodopádov. Je tu veľa barov a podnikov. Kanaďania ovládajú angličtinu bez problémov, takže nebude problém sa s nimi dohovoriť a pokiaľ chcete tak môžete oprášiť aj svoje znalosti z francúzštiny, pretože francúzština je tu druhým úradným jazykom.
  2. Whistler.Sú nádherné hory a veľkolepé hory, ktoré sa stali veľmi populárne hlavne pre alpských lyžiarov, no na svoje si tu príde každý. Whistler sa nachádza približne dve hodiny od Vancouveru  a nachádza sa nad krásnymi dedinkami, kde sa môžete ubytovať, pokiaľ chcete ušetriť. A bez najmenších problémov sa odtiaľto vyveziete rovno k lyžiarskemu stredisku.
  3. Ostrov Vancouver– je najväčším ostrovom na západnom pobreží. Je známy najmä vďaka mestu Victoria, nádherným Buchtchartským záhradám a môžete si aj zasurfovať v meste Tofino .
  4. Niagarské vodopády – asi jedny z najznámejších vodopádov na celom svete. Sú to naozaj rozsiahle vodopády a pohľad na nich je naozajstným zážitkom.  Pokiaľ ich chcete vidieť z tej najlepšej strany, odporúčam vám si ich pozrieť z Queen Victoria parku.

jezero
Kanaďania majú aj svoje domáce špeciality. Každý pozná asi len javorový sirup, no týchto jedál je oveľa viac a stoja za ochutnávku. Tu je ukážka :

  • Javorový sirup– myslím, že tento produkt vôbec netreba predstavovať. Jeho chuť je výnimočná a odporúčam vám kúpiť si jeden originál z Kanady alebo si objednať rovno lievance  s týmto úžasným sirupom.
  • Saskatoonský  bobuľový koláč  –  je koláš vyrábaný zo špeciálnych bobúľ nazývaných Saskatoon a je podávaný so šľahačkou.
  • Delená hrachová polievka –  je hrášková polievka s bravčovým mäsom a bylinkami. Ktoré jej dodávajú špeciálnu chuť. Servíruje sa v šálke s chrumkavým chlebom.
  • Ceasar koktail – vodka, kečup, tabasco a worchester omáčka. To je zloženie tohto najznámejšieho kanadského drinku. Podáva sa s mäsom ako napríklad krevety či kruracie mäso.