Poznáte rozdiely medzi fasádami?

Keďže sa ľudia stretávajú s oblečením, dom sa stretáva na fasáde. Výzdoba fasády súkromného domu tvorí prvú predstavu o chuti a bohatstve majiteľov. To však neznamená, že by mal byť drahý a fantastický. Povrchová úprava môže byť vykonaná z rôznych materiálov za cenu a vzhľad, je dôležité zvoliť si vhodný pre konkrétny prípad. Prehľad moderných materiálov a inovatívnych výrobných technológií dokazuje, že krása a kvalita môžu byť cenovo dostupné. Vonkajšie obloženie budovy, či už je to malý vidiecky dom alebo impozantná chata, vyžaduje rozumný prístup k výberu stavebných materiálov. V niektorých prípadoch môže byť potrebná fasádna dekorácia. Keď je budova postavená z praktických, ale nevzhľadných materiálov, pokúšajú sa byť zamaskované esteticky príťažlivými „trikmi“. Napríklad dom a kúpeľ arbolitových blokov sú lacné, ale sivé čierne steny sa sotva dajú nazvať krásnymi. Sú opláštené vlečkou alebo šindľom a nevzhľadný dizajn sa okamžite stáva úhľadným.

feature_170_galleryone

Tento moderný trend je pevne zakorenený v stavebníctve, pretože sa takto ukáže, že celkové náklady na stavebné materiály a obklady sú oveľa nižšie ako pri stavbe tehlového alebo dreveného domu a menej času. Tiež často maskovať panelové domy, rámové vane, všetky blokové budovy. Poveternostné podmienky môžu občas znížiť životnosť budovy. Materiály sa navlhčia, hnijú, vyhoria, zamrznú, prehrievajú a to nie je úplný zoznam problémov. Nie sú špecifické pre každého, ale pre mnoho stavebných materiálov, najmä tradičných. Drevené domy nikdy nestratia svoju hodnotu a význam, pretože je to krásny a ekologický materiál. Drevo odolné voči vlhkosti je však veľmi drahé a alternatíva rozpočtu po niekoľkých desaťročiach začína stmavnúť, zafarbiť sa a stráca svoj atraktívny vzhľad. Svoju pôvodnú čistotu už nie je možné vrátiť na takú fasádu, ale ozdobiť ju modernými materiálmi, ktoré budú vyzerať krásne a chrániť strom pred ďalším poškodením je ľahké. A môžete to urobiť sami. Nielen strom vyžaduje ochranu. Všetky blokové a porézne štruktúry sú považované za problematické fasády. Faktom je, že vlhkosť preniká do pórov a potom zamrzne a dom sa zchladí. Aby sa tomu zabránilo, vyžaduje bloková fasáda vzduchotesnú dekoratívnu úpravu. Nerobte bez dokončenia, keď je dom postavený z notoricky studených materiálov.

exteriér schody

Ide o akékoľvek prefabrikované, panelové, rámové budovy (vrátane európskych halových domov), pórovité tehlové, drevené a železobetónové konštrukcie. V chladnom období v týchto budovách cez steny a podlahu je veľká tepelná strata. V interiéri sa zima, zvýšenie nákladov na vykurovanie. Aby sa predišlo problémom, je potrebné steny budovy ošetriť izolačnými materiálmi. Neodporúča sa to robiť z vnútra, pretože „konzumujú“ priestor miestnosti a nie vždy sa vyrábajú z bezpečných surovín. Na dokončenie vonkajších stien je však možné efektívne a bez poškodenia použiteľnej plochy v dome. Dekoratívna výzdoba fasády v tomto prípade zohráva úlohu kamufláže a ochrany. Spôsoby čelenia sú odlišné, ale cieľ je rovnaký – pokrýva škaredé obloženie tepelne izolačnými doskami a poskytuje ochranu pred vlhkosťou a prachom. To vedie k logickému záveru: dekorácia fasády s vysoko tepelnou izoláciou Lmmont je nielen dekoratívna, ale aj praktická. V tomto ohľade existuje mnoho požiadaviek na materiály: krásny a rýchly výsledok, prijateľná cena, jednoduchá inštalácia, trvanlivosť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup