Túžite po štíhlej postave? Inšpirujte sa ázijskými národmi.

Národy žijúce v Ázii, sú známe pre svoju dlhovekosť a tiež takmer nulové percentá populácie s nadváhou. Samozrejme, že aj v týchto častiach zeme natrafíme na obéznych ľudí. je to však skôr atrakcia, ako bežný jav. Prečo je to tak? V prvom rade ide o genetiku. Tú získame asi len ťažko. Podľa najnovším výskumov, však tento faktor, zohráva iba veľmi malú úlohu. Tajomstvom štíhlych aziatov je najme strava, spôsob jej prípravy, pohyb a meditácia. No a toto všetko dokážeme dodržiavať taktiež my a dokonca aj bez genetiky.

zelenina
 
Strava
 

  • Tieto národy konzumujú neskutočné množstvo zeleniny. základom je však zelená listová zelenina. tá je súčasťou takmer každého jedla. Väčšinou je surová, ale ak aj nejakou tou tepelnou úpravou prejde, ide iba o veľmi rýchlu prípravu, takže si zachová všetko potrebné.
  • Základ jedálnička tvoria ryby a iné morské plody.
  • Porcie jedla sú v porovnaní s tými našimi omnoho menšie. Konzumujú sa však viackrát denne. Rozdiel je tiež v daných pomeroch, najväčšiu časť taniera vždy tvorí zelenia.
  • Ázijská kuchyňa obsahuje len minimum vyprážaných jedál. Základom je príprava na pare, varenie vo vode, alebo opekanie v rúre.
  • U nás je bežné, že k jedlu pijeme studenú vodu, alebo iný nápoj. V týchto končinách, by ste sa s takýmto výjavom stretli len ťažko. Zelený čaj sa tu pije aj ako nápoj k pokrmom.

 
Pohyb
 

  • Mestá v Ázii sú na jednej strane strašne preľudnené, čo určite na zdraví nepridá. Má to však i jednu výhodu. Väčšina ľudí nevlastní autá a keďže sa všetko potrebné nachádza iba niekoľko metrov od nich, presúvajú sa hlavne pešo. Ide síce o pár metrov, ak ich však prejdú niekoľkokrát denne a každý deň, na ich zdraví sa to výrazne odrazí.

 jízda na kole

Meditácia
 

  • Podľa názoru odborníkov, stres priamo vplýva na našu celkovú fyzickú kondíciu a aj váhu. Môžeme držať diéty, hladovky, športovať o stošesť, ale keď sme neustále pod tlakom a stresom, nič z toho nebude účinné. Ázijské národy sú známe tým, že meditácia patrí k ich bežnému životu. No a práve to má vraj na ich štíhle postavy, dôležitý vplyv.