Ako vybrať matrac pre ľudí s nadváhou


Matrace na spanie by ste mali vyberať aj podľa toho, koľko vážite. Nehovoríme o tom, či vám ručička na váhe ukazuje päťdesiatpäť alebo šesťdesiat kilogramov, ale o vážnejších váhových rozdieloch, teda o nadváhe. Ak ňou trpíte, matrac vyberajte naozaj pozorne. Môže vám totiž veľmi pomôcť, ale i naopak,  poriadne uškodiť.Postavička sumo zápasníka, ktorý kričí.jpg
 
Vaše telo potrebuje dobrú oporu
 
Hlavnou vecou je, aby vaše telo dostalo dokonalú oporu. Matrac pre človeka s nadváhou, preto musí byť omnoho tvrdší ako matrac pre toho, kto neváži skoro nič. Čo znamená „tvrdý matrac“? Ak na neho zatlačíte rukou, mal by sa prehnúť len minimálne a po uvoľnení tlaku, okamžite „vyskočiť“ do pôvodnej polohy.
 
Pri tvrdých matracoch sa nemusíte obávať toho, že budete spať nepohodlne. Drvivej väčšine ľudí, a to s nadváhou alebo bez nej, sa spí dobre práve na tvrdšom povrchu. Je možné, že si zo začiatku budete musieť trošku zvyknúť, no uvidíte, že už po krátkej dobe bude všetko v poriadku.
 
Aké druhy matracov sú vhodné
 
Začnime tým, na ktoré matrace zabudnite hneď v začiatku. Matrace penové (z akejkoľvek peny) sú absolútne nevhodné. Ani tie z latexu alebo kokosu, vášmu telu neposkytnú dostatočný komfort. Ideálnou voľbou sú matrace pružinové a taštičkové. Druhé spomínané sú o niečo lepšie. Pružiny v nich sú totiž od seba oddelené, takže si matrac zachováva omnoho lepší tvar a vaša chrbtica je počas spánku vo vhodnej polohe.Posteľ vedľa okna so závesmi, nad ktorou je farebný obraz na stene.jpg
 
Ako zistiť, že sa vám na matraci nespí dobre
 
Ľudia s nadváhou sú neraz zmierení  s tým, že sa im spí nepohodlne. Pripisujú to svojej vysokej váhe a tomu, že v noci vlastne tlačia sami na seba. Ráno sa preto neraz budia dolámaná a nevyspatí. Ak sa toto deje aj u vás, naozaj popremýšľajte nad výmenou matracu. Takéto prejavy nie sú normálne a vhodne zvoleným matracom, dokážete spať naozaj pohodlne a aj ráno mať pocit sviežosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup