Alkohol tester a celá pravda o ňom

Breathalyzer, čiže alkohol tester je špeciálne zariadenie, skôr nástroj, ktorý pomáha a presne určuje, či je v tele prítomný alkohol tým, že sa do tohto zariadenia vháňa vzduch.

tester

·         História tohto zariadenia je veľmi zaujímavá. Najskôr boli skúšobné vzorky, objavili sa v tridsiatych rokoch minulého storočia. Ale ešte neboli tak pokročilé, ako sú teraz, a len ukázali, či sú v krvi človeka alkoholické látky, ale neukázali ich množstvo. Vo všeobecnosti sa najbližšie k moderným testerom alkoholu začali objavovať až v roku 1939 a používali ho služby poriadku a moci, to znamená polícia.

·         Prvý dychový prístroj bol patentovaný nemeckou spoločnosťou Drager a stalo sa to v roku 1953. Alkoholtesteri získali veľký dopyt a boli použité v továrňach a rôznych podnikoch. Týmto spôsobom boli monitorovaní zamestnanci, ktorí pracujú s nebezpečnými látkami alebo pracujú na nebezpečných prácach. Vodiči boli tiež skontrolovaní skôr, ako boli vyslaní na plánovanú cestu.

zkouška alkoholu

·         V súčasnosti je možné použiť alkoholový test, ale na využitie jeho svedectva je potrebné povolenie od Ministerstva zdravotníctva.  Okrem tohto povolenia je potrebné vydať množstvo dokumentov, ktoré potvrdia stav zariadenia ako oficiálneho dychového prístroja. Na čo to je? Napríklad na súde, aby preukázal buď nevinnosť alebo vinu obvineného.

pivo

Alkohol testeri sú rôznorodé. Delia sa závislosti od oblasti, v ktorej sa budú používať, a s akou frekvenciou. V súčasnosti sú známe tieto typy týchto zariadení: profesionálne, špeciálne, osobné. Treba poznamenať, že existuje mnoho rozdielov medzi alkohol testerom a indikátorom. Napríklad najpozoruhodnejším rozdielom je, že dychový prístroj má displej, ktorý ukazuje, koľko alkoholu je v krvi človeka, zatiaľ čo indikátor je vybavený žiarovkami, ktoré ukazujú, či je v krvi alkohol alebo nie. A ak Vás zaujíma či sa dá tento prístroj oklamať tak Vás musím sklamať ale nie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup