Dôležité rozhodnutia nechať radšej na rodičov?

Výber strednej školy je pre mnohých naozaj náročné. Je to vlastne prvá životná skúška rozhodnutia. Ešte ťažšie je to pre tých, ktorí sa vedia rozhodnúť, ale rodičia rozhodli za nich.
Výber strednej školy by mal byť naozaj len na názore vás samých.  Nemal by byť ovplyvňovaný vašimi rodičmi, starými rodičmi alebo priateľmi. Nepozerajte to akú prácu majú vaši rodičia. Nemyslite na to, že vy musíte byť ich nasledovníkmi, ak vás to čo oni robia nebaví ani nad tým nerozmýšľajte. Radšej nájdite niečo čo vás bude baviť.  Rozmýšľajte nad tým čo vás baví a kde by ste si samých seba vedeli predstaviť. V druhom rade sa nedajte ovplyvniť ani vašimi priateľmi. Nepozerajte na to na akú školu chcú ísť.

myšlnka.jpg

Neznamená to, že ak je vás najlepší kamarát a jeho tá škola bude baviť, že bude baviť aj vás. A ak sa obávate toho, že prídete do novej školy bez toho aby ste niekoho poznali, nezabúdajte, že aj veľká väčšina prichádza do školy bez toho aby niekoho poznala. Ak prídete do novej školy už s dlhoročným kamarátom má to viac nevýhody ako výhody. Pretože sa budete rozprávať iba s ním nebudete nútený spoznať ostatných spolužiakov. Ale ak ste sami, chcete niekoho spoznať a rozprávať sa s ním.
Ak si neviete rady s tým čo by vás bavilo vhodnou školou je gymnázium. No a ak nie ste dobrým študentom existuje množstvo škôl, ktoré sú pre vás vhodné, treba len veľa hľadať a premýšľať.

pracoviště.jpg

Potom treba premýšľať aj nad tým či chcete školu v blízkom okolí, alebo sa radšej odsťahujete z domu na internát. Tam ale treba počítať s nákladmi na internát a stravu.
Problém niektorých študentov je, že majú výber až mnohých škôl po ktorých tužia a nevedia si z nich vybrať.  Na toto vám pomôže napísať si výhody a nevýhody každej školy na papier. Podľa toho pekne uvidíte kam skutočne chcete ísť.
Tí ktorí si nevedia vôbec rady, môžete porosiť svojich rodičov nech vám poradia, ale len poradia a nevnucujú danú školu. Ak ani to nestačí, existuje množstvo poradní pre výber školy. Navštívte jednu z nich, určite vám pomôžu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup