Nezničiteľný nerez vám poslúži dlhé roky

Novostavby, ale aj budovy, ktoré sa rekonštruujú či obnovujú, vynovujú svoje interiéry aj exteriéry a popritom implementujú do dizajnu nové materiály. Moderný a veľmi žiadaný je nerez, z ktorého sa vyrába zábradlie a to býva súčasťou takmer každej stavby. Funkcia zábradlia je zabezpečiť bezpečnosť chodcov a zároveň by malo byť aj estetickým prvkom, ktorý bude výrazný a neoddeliteľný s ostatnými časťami budovy. Zábradlia sa nachádzajú na schodiskách, terasách alebo balkónoch v bytoch, administratívnych budovách, nákupných centrách či športoviskách a podobne. Nerez je využívaný hlavne kvôli svojej nadčasovosti a dlhej životnosti, ktorú je možné dosiahnuť bez nejakých veľkých dodatočných úprav, stačí ho len poutierať od prachu a nečistoty a následne preleštiť špeciálnymi prípravkami.

 

zábradlie, perspektíva

Možnosti vyhotovenia zábradlia sú viaceré, jednou z nich je stĺpikové zábradlie, pri ktorom sa využívajú iba nerezové stĺpiky, druhou je nosná konštrukcia zo stĺpikov a priestor medzi nimi vypĺňa sklo. Na tento účel sa používa výhradne sklo bezpečnostné, connex, v matnej alebo čírej verzii. Nosnú konštrukciu je možné ukotviť do podlahy zhora alebo z bočnej strany a je jedno, či ide o nerezove zabradlie interiérové alebo vonkajšie schodisko. Do exteriéru však treba zvoliť odolnejšiu oceľ, pretože bude vystavená vplyvu nepriazni počasia ako sú mrazy, voda či agresívne slnečné lúče. Ošetrovanie je rovnaké ako v interiéri, čistenie a leštenie zaručia dlhodobý nezmenený povrch nerezu.

unnamed

 Tento materiál je veľmi vďačný a dnes mimoriadne vyhľadávaný, za čo vďačí svojmu estetickému vzhľadu a možnosti kombinácie s akýmkoľvek štýlom. Cenové relácie jednotlivých zábradlí sa líšia, pretože sa odvíjajú od množstva materiálu a typu prevedenia, či dokonca nutnosti výroby špeciálnych alebo atypických prvkov. Za kvalitu treba však aj viac zaplatiť, no vyššie vstupné investície sa vrátia v podobe elegantného a nadčasového zábradlia, z ktorého budete mať radosť dlhé roky.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup