Slováci majú záujem o zlaté zliatiny švajčiarskych rafinérií

Aký je váš dôvod, prečo by ste sa rozhodli investovať do veľmi cenného kovu, akým je zlato?
Ak je vašou odpoveďou poistenie do budúcna, potom sa radíte k väčšine záujemcov o tento kov.
V konkrétnej tematike dominuje názor, že zlatá tehlička predstavuje predovšetkým investíciu do hodnoty s dlhodobou perspektívou. Investičné zlato je prioritne investíciou do budúcnosti, hoci už v súčasnosti k dňu 12.11.2020 predstavuje unca zlata peňažnú hodnotu 1645 eur, pochopiteľne s miernymi odchýlkami.  Je totiž vysoko likvidné a vo svete sa s ním obchoduje 24 hodín denne.

placky na podlaze

Lenže áno, drží si svoju pevnú hodnotu s miernymi odchýlkami. Preto nie je určené ako investícia, ktorú dnes kúpite a zajtra za oveľa drahšie predáte. Je to skôr kúpa vašej poistky. Bude to váš majetok s relatívne nemennou hodnotou na dlhé roky, ktorý je fyzicky prezentovaný práve vo forme zliatiny. Takúto formu investovanie však NBS oficiálne neposkytuje.
Obľube slovenských investorov sa pritom tešia hlavne zliatiny švajčiarskych rafinérií, ide o najmä o zliatky Argor Heraeus alebo P.A.M.P. Práve tieto tehličky zahraničného pôvodu dokážu kúpiť cez špecializovanú mincovňu v Bratislave na Dunajskej ulici (číslo 68).
Možnosťou sú takisto zlaté mince. Opäť ale nevravíme o situácii, v ktorej by slovenská Mincovna Kremnica poskytovala taký druh mincí s investičnou hodnotou. Aj hodnotné mince zo zlata preto majú zahraničný pôvod a ich vlastníctvo zrealizujete prostredníctvom návštevy špecializovanej predajne v našom hlavnom meste.

zlaté cihly

Na predaj zliatin sa neviaže povinnosť priplatiť DPH, čo je jedným z výhodných faktorov tejto kúpy. Je to ale predovšetkým o fyzickom vlastníctve vzácneho kovu, ktorého hodnota je stála a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude mať zásadnejšie odchýlky ani o niekoľko rokov. Určite je výhoda vlastniť nejakú istotu mimo papierových peňazí, ktorých hodnota sa na základe svetových udalostí môže meniť.

  • Stačí sa pozrieť na súčasnú ekonomickú hrozbu, ktorú predstavujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup