Nízkoenergetické domy a solárne panely

O tom, že platby za energie zaťažujú rodinný rozpočet asi netreba hovoriť. Dobrou správou však je, že aj napriek tomu, že sú tieto účty častokrát vysoké, dokážeme pri správnom uvažovaní financie ušetriť. Existuje mnoho zariadení, ktoré nám fungovanie v našej domácnosti uľahčujú a zachraňujú tak naše finančné. Fenoménom súčasnosti sú solarne panely, ktoré pomáhajú k tomu, aby bola domácnosť nízkoenergetická. Toto zariadenie sa u nás začína objavovať čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať, prináša so sebou mnoho výhod, pričom najväčšou sú nízke platby za energie.

solární panely

Výhody nízkoenergetických domov v kombinácií so solárnymi panelmi

Patríte do kategórie tých, ktorí sa už dlhodobo o nízkoenergetické domy a túto problematiku zaujímajú? Alebo ste o nič počuli, neviete však, čo si pod týmto pojmom predstaviť. Nízkoenergetické domy nie sú žiadnou novinkou. V zahraničí sa síce s ich výstavbou začalo už oveľa skôr, tento trend však dorazil už aj na naše územie. S nízkoenergetickými domami má dnešná spoločnosť len pozitívne skúsenosti. Nie je žiadnym tajomstvom, že ich mnoho odborníkov nazýva aj ako klasické domy s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Oproti klasickému domu, ktorý nie je možné označiť za nízkoenergetické sú takéto stavby výnimočné v tom, že prevádzkové náklady sa výrazne znižujú. A to vďaka tomu, že takýto dom spotrebuje o polovicu až 2/3 energií menej. Aj keď na začiatku bude potrebné o niečo viac investovať, v budúcnosti sa vám však takáto stavba odvďačí nižšími paušálnymi výdavkami. V čom sa vyššie počiatočné investície najviac odzrkadlujú? Jedná sa hlavne o potrebu investovania do lepšieho zateplenia. Nie v každom rodinnom dome nájdeme izoláciu. V prípade nízkoenergetických domov je však potrebné investovať do izolácie, ktorá bude schopná odporovať aj vyšším teplotám. Ďalšou vecou, ktorá je charakteristická pre takéto stavby sú kvalitné okná čo stavebné konštrukcie, ktoré budú zabraňovať, aby dochádzalo k úniku tepla. Základom pre nízkoenergetický dom je výber vhodného vykurovacieho zariadenia. Vykurovacie zariadenia predstavuje to, čo najviac ovplyvňuje kvalitu nášho ovzdušia. Len tie domy, ktoré si zvolia vhodné zariadenie, šetrné k prírode je možné považovať nízkoenergetické. A za výborný prostriedok možno považovať solárne panely.

panely solární

Návrh nízkoenergetického domu so solárnym panelom

Páči sa vám nápad s nízkoenergetickom domom? Chcete o nich zistiť viac? Na stránke https://www.viessmann.sk/ nájdete všetky potrebné informácie, ktoré o nízkoenergetických domovoch potrebujete vedieť. Solárne panely predstavujú to, čo vašej domácnosti v šetrení nákladov rozhodne pomôže. Porozmýšľajte nad nimi aj vy!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup