Sex až po svadbe

Bežní ateista si ani nevie predstaviť, že by mal sex až po svadbe. Je to spôsobené hlavne dnešnou hektickou dobou, keď manželstvá trvajú krátko a bežné sú krátkodobé známosti na jednu alebo pár nocí. Možno je to spôsobené tým, alebo tým, že sa môžeme samy slobodne rozhodnúť, akou cestou viery sa vydať. Nikto nás nenúti veriť a chodiť do kostola a takisto nás nikto neobmedzuje to robiť. Sčasti oslobodzujúce a zároveň nám to dáva slobodu, hoci nemáme k dispozícii všetky informácie o našich činoch.

beruška.jpg

Je naše rozhodnutie opodstatnené?

Byť neveriaci. Padlo rozhodnutie, ale prešli ste si všetky možnosti? Málokto sa totiž vzdeláva vo veciach viery a hodnotí len to, čo vidí. Veď je to také obmedzujúce, že budeme mať sex až po svadbe, musíme chodiť každú nedeľu do kostola, absolvovať všetky sviatosti, chodiť pravidelne na spoveď a podobné náboženské zvyky. Samé povinnosti, žiadna zábava, žiadne výhody.

Čo na to hovorí druhá strana?

Pravý kresťan alebo veriaci by vám mal byť schopný vysvetliť všetky tieto záležitosti, že to nie je o tom, že to musia robiť, ale robia to preto, lebo chcú. Nie je to povinnosť, ale láska a viera k Bohu. Tieto záležitosti sa nedajú hodnotiť len na základe jednej strany. Mnohí potom odsúdia to, čo vlastne ani nepoznajú a nevedia, o čom to je. Je to ich mylné rozhodnutie, ktoré sa možno inšpirovalo druhými ľuďmi, ktorí rozprávajú to isté. Lebo nevedia, o čom to je.

rozmnožování.jpg

A tak sa dostávam k pravému zmyslu tohto článku. Sex až po svadbe nie je žiadnym týraním. Veriaci nevnímajú sex ako niečo, čo sa nesmie. Naopak u manželov je to veľmi žiaduce. Každým pohlavným stykom si vysluhujú sviatosť manželstva. Táto sviatosť nie je vysluhovaná kňazom alebo biskupom ako ostatné, ale samými manželmi. Je to niečo očarujúce, že chceme túto činnosť zdieľať iba s touto jednou osobou a s nikým. Tento akt má byť niečím výnimočným, čo zažijeme s manželom, ktorému naozaj len jedinému venujeme samých seba. A nie, nie je to len plodenie detí. Ako sa často zle interpretuje tento akt u neveriacich ľudí. Tento pohlavný styk môžeme zdieľať aj pre čistú vášeň a rozkoš, samozrejme bez antikoncepcie, ale s používaním metódy plodných a neplodných dní.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup