To: Kapitola 2: Horor, komédia, sklamanie

V roku 2017 prišiel do kín remake klasického hororu IT (To) a následne zozbieral množstvo pozitívnych recenzií do kritikov, no takisto veľké uznanie od filmových fanúšikov. Dokonca je dodnes označený za najúspešnejší horor všetkých čias. Ale pozor, v roku 2019 prišlo na scénu druhé pokračovanie: To: Kapitola 2.
Dokázalo pokračovanie nadviazať na úspech prvej časti, alebo ide o sklamanie?Smutná bábika, klaun.jpg
Žiaľ, na základe viacerých názorov kritikov ako aj divákov ide o druhú možnosť. Na jednej strane je na filme atraktívne, že čerpá z predchádzajúceho námetu, respektíve z podstaty IT a z postavy Pennywisea, avšak na druhej strane sme na základe tohto faktu očakávali niečo perfektné a dokonalé, priam niečo, čo by prekonalo prvú časť. A tu je kameň úrazu. Druhé pokračovanie akoby samo nevedelo, ktorou cestou sa má vybrať a výsledkom je sklamanie.
Čo vlastne očakáva bežný divák od hororu To a jeho druhého pokračovania?
Predovšetkým sa chce báť. A áno, neuškodí ani štipka humoru, v hlavnej úlohe je predsa klaun (:. Lenže v najnovšom vydaní ten humor prichádza v nevhodných chvíľach a divák potom nevie, čo si má myslieť a má zmiešané pocity. Nevhodne zasadený vtip kazí očakávanú temnú atmosféru. Je to nevhodná kombinácia a z deja vychádzajú zmiešané pocity. Asi tak do štvrtiny filmu je dej desivý a brutálny, ale potom akoby sa zmenil na „béčkový horor“.
A viete, čo je pre béčkové horory typické? Majú vyvolávať strach, no efekt je skôr opačný a mieša sa s nudou, dokonca vtipom. A to najmä v prípade, ak sú do neho zatiahnuté nevydarené príšery, ktoré vás majú vystrašiť,… no nedarí sa im to.  A presne toto je typické pre druhú polovicu filmu To Kapitola 2.Filmový pás.jpg
Verdikt
Druhé pokračovanie je aj napriek tomu kvalitné. Môžeme povedať, že ide o ľahký nadpriemer. Ale negatívne recenzie sú spôsobené nadmerným očakávaním. Prvá polovica filmu vás opäť uchváti, ale následne prichádza nejasný smer a kvalita miešajúca sa s nudou, otravnými príšerami a dokonca komédiou. A počítajte s tým, že film trvá 165 minút (2 hodiny 45 minút). Časť filmu však dokáže zachrániť hlavná postava- Pennywise a opäť skvelý výkon jeho protagonistu. Za zmienku stojí tiež kvalitné herecké obsadenie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup