Chcete pracovať cez internet? Nie všade na Slovensku, to pôjde

Už roky pracujem z domu. Venujem sa prevažne strihu videí a niekedy mi je materiál posielaný z ďalekého zahraničia a následne aj odosielaný, takže pre mňa neexistuje iná možnosť, ako využívať internet. Ak by ste nad niečím podobným premýšľali aj vy, dobre si to dopredu rozmyslite. Nie na všetkých miestach na Slovensku, to bude totiž možné.
 žena zúfalo pozerá na počítač.jpg

Operátori vám nehovoria úplnú pravdu

 
Všimli ste si aj vy reklamu, kde T-mobile prehlasuje, že zrýchlil internet pre všetkých a všade a ešte zadarmo? Reklama pekná, dobré efekty aj hudba, no skutek utek. Tohto operátora používam na mobile a môžem zodpovedne povedať, že som si nevšimol žiadny nárast rýchlosti, dovolím si dokonca povedať, že na niektorých miestach, kde som pred tým chytil 4G bez problémov, dnes takto dobrý signál nechytím.
 
Poďme k ďalšiemu operátorovi, a to k O2. ešte je potrebné povedať, že bývam na východe Slovenska a pomerne mimo civilizácie. Na tomto mieste, nemá tento operátor ani signál na telefonovanie, nie to na surfovanie na internete. Mimochodom, aj táto firma neustále propaguje to, že má pokrytie všade.
 počítač, foťák a kvet.jpg

Ako je to s pevným internetom

 
No a teraz k pevnému internetu v mestách. Moja babka býva v meste a má optiku. Preto som chodil veľké súbory posielať práve k nej. Zo začiatku som bol presvedčený, že to pôjde ako po masle. Po prvom pokuse som však ostal veľmi zaskočený. Uznávam, posielal som viac ako šesťdesiat giga, no aj napriek tomu, sa mi dva dni neustáleho posielania, zdajú trošku veľa. Dnes to robím tak, že som už dopredu zmierený s dlhým časom a súbory nechávam posielať niekoľko dní. Musím ale povedať, že mi to moju prácu vôbec neuľahčuje. O tom, kedy za svoju prácu dostanem aj reálne zaplatené, ani nehovorím. Predstavte si, že zostriháte materiál, na ktorom ste pracovali týždeň a ďalší týždeň ho posielate. Peniaze vám prídu až vtedy, keď klient dostane hotový materiál, takže veľmi praktické a ani motivujúce to naozaj nie je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup