Internet je plný nástrah

Bez internetu si život v dnešnej dobe nedokážeme predstaviť. Každý deň ho potrebujeme, či už kvôli nákupom alebo zisťovaniu rôznych informácií. Veď už len kvôli cestovaniu sme nútení zapnúť počítač, tablet alebo mobil, aby sme zistili, kedy a odkiaľ nám pôjde najbližší autobus alebo vlak. Avšak, aj na internete by sme si mali dávať veľký pozor. Nejde len o to, s kým si píšeme, čo o sebe dávame vedieť a čo o sebe šírime, ale taktiež sme ohrozovaní rôznymi vírusmi, ktoré nám neraz spôsobia v počítači doslova chaos a problémy.

bezpečnost.jpg

Vírus sa dokáže sám šíriť bez toho, aby sme o tom vedeli a dá sa povedať, že sa chová ako biologický vírus. Napáda súbory a svojim pôsobením spomaľuje celý systém, poškodzuje súbory a mení ich veľkosť alebo obsah. Vírus do svojho počítača môžeme dostať viacerými spôsobmi, a to napríklad prostredníctvom diskiet, CD, USB alebo aj cez spomínaný internet. Najčastejší spôsob je práve on, pretože na ňom trávime čo najviac času a sťahovaním rôznych filmov, hudby, obrázkov a navštevovaním neoverených internetových stránok si môžeme tento problém ľahko privodiť. Pre každý prípad by sme preto mali mať aktivovaný antivírusový program, aby sme sa takýmto nepríjemnostiam v budúcnosti vyhli. Avšak, vírusov na internete je nespočetné množstvo a stále vznikajú nové. Okrem vírusov váš počítač môžu napadnúť a poškodiť ho aj trójske kone a počítačové červy.

hacker.jpg

 V prípade spomínaného trójskeho koňa je veľkým problémom to, že sa tvári ako úplne neškodný počítačový program a prostredníctvom neho dokonca môže byť náš počítač ovládaný jeho autormi na diaľku. Popritom tieto  systémy veľmi škodia nášmu počítaču alebo mobilu či tabletu, pretože zaberajú miesto na pevnom disku a môžu dokonca aj rozširovať naše osobné údaje. Práve preto stále majme na pamäti, že by sme nemali chrániť iba seba a to, čo o sebe na internete zverejníme, ale taktiež by sme si mali dať záležať aj na ochrane svojho počítača, aby sme sa neskôr nemuseli dostať do podobných problémov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup