Vysoká škola: áno alebo nie?

Každý z nás stál pred týmto životným rozhodnutím. Niektorí sa rozhodli pre pokračovanie v štúdiu na Slovensku alebo v zahraničí, iní sa rozhodli pracovať. Chápeme, že je to pre teba dosť vážne rozhodnutie. Prinášame ti niekoľko rád, ktoré by ti mohli v najbližšom rozhodovaní pomôcť.

promoce
 
Vysoká škola. Pre niekoho životný sen, pre iného možnosť predĺžiť si detstvo. Ak patríš medzi študentov, ktorí radi objavujú, študujú, vzdelávajú sa a chcú prácu, ktorá sa bez vysokoškolského vzdelania nezaobíde, toto je to pravé pre teba! Či už sa rozhodneš pre vysokú školu na území Slovenska, alebo si natoľko zdatný v cudzom jazyku, že to skúsiš v zahraničí, to je na tebe. Dôležité je, aby si si vybral to, čomu sa chceš venovať najbližších 5 rokov.
 
Práca. Možnosť pre toho, kto si život ďalším venovaním štúdia nevie už ani len predstaviť! Ak máš za sebou odbornú školu, vieš, čo chceš v živote robiť už teraz, vieš, že vysoká škola je pre teba strata času, neváhaj! Rozpošli životopisy a zatiaľ čo iní budú študovať, ty si už slušne môžeš niečo zarobiť, možno začneš premýšľať nad rodinou, nad vlastným bývaním,… je to len na tebe!
 
Obe možnosti ti samozrejme nezabraňujú vycestovať do zahraničia, či už na stáž, cez program Erasmus+, alebo skúsiť život mimo Slovenska. Správne ani nesprávne rozhodnutie neexistuje. Akokoľvek sa rozhodneš, tvoja najbližšia rodina a priatelia ťa určite pochopia a podporia! A ak nie? Je to tvoj život a tvoja cesta, ktorou si musíš prejsť.

studium
 
A čo pre tých, ktorí nechcú ani študovať, ale sú príliš leniví i na to, aby pracovali? Pre tých, bohužiaľ, riešenie nemám.
 
A možno momentálne ešte stále nevieš, ako sa rozhodnúť, stále sa hľadáš, nechceš urobiť chybu vo výbere… Ver mi, že akokoľvek to dopadne, na konci ťa to len posilní! A nezabúdaj, vždy je možnosť zmeny, či už sa rozhodneš neskôr pre vysokú školu, alebo sa rozhodneš po prvom roku odísť. Tak neskláňaj hlavu, nemaj obavy a hlavne mysli na svoju budúcnosť a sny, ktoré ti určite ukážu tu správnu cestu pre teba!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup