Majte viac času pre seba!

Tak s týmto problémom sa potĺka snáď každá žena a to hlavne v prípade, ak sa stala manželkou a matkou. Nechceme tým povedať, že na tejto funkcii je niečo zlé, práve naopak. Nič nie je krajšie ako keď má žena po svojom boku milujúceho manžela a hŕstku zdravých, múdrych a poslušných detí. Avšak, s týmto prichádzajú aj určité povinnosti. Žena sa musí starať o celú svoju rodinu, potrebuje im variť, žehliť, prať, upratovať, skrátka im z domu vytvára skutočný domov. Avšak, je v tom jeden háčik – aj žena potrebuje nejaký ten čas sama pre seba. Chce vyzerať dobre a zaslúži si to. Potrebuje odpočinok a zopár minút denne si chce oddýchnuť od všetkých povinností, ktoré má. Ako to ale zariadiť? Riešenie je jednoduchšie než si myslíte!žena s hodinkami.jpg
Takým malým vyriešením problému je aj deľba práce. Vďaka tomu, že si jednotlivé činnosti rozdelíte medzi sebou ako rodina, zvýši vám oveľa viac času pre seba. Nemusíte predsa robiť úplne všetko, veď v tej domácnosti predsa nežijete sama! Tak prečo by ste mali byť za slúžku? Dohodnite sa s členmi vašej rodiny, spravodlivo podeľte rôzne domáce práce a určite sa vám bude dýchať ľahšie.
Starostlivo si naplánujte svoj deň. Nenechávajte si nič na poslednú chvíľu a ani sa nesnažte zvládnuť všetky veci v jeden deň. A k tomu všetkému sa pri plánovaní pokúste skĺbiť dve veci do jedného. Uvidíte, že aj takýmto jednoduchým spôsobom dokážete ušetriť veľa drahocenných minút vášho času.
Aj v tomto prípade môže byť dosť veľkým problémom snaha o každodenné upratovanie. Nehovoríme, že musíte žiť v špine, ale ani sterilné prostredie nie je riešením. Počas týždňa si zvoľte jeden deň, ktorý si vyhradíte na veľké upratovanie. Utrite prach, vyčistite všetko, čo sa vám zdá zanedbané a špinavé, roztrieďte si veci a tie nepotrebné vyhoďte. Bude sa vám ľahšie žiť a dokonca si ušetríte čas pre seba na iné dni.žena zapisuje do zápisníka.jpg
No a v neposlednom čase vyriešte tie najnepríjemnejšie veci, ktoré ste odkladali už poriadne dlhý čas a nikdy viac nedopustite, aby vám nedoriešené záležitosti opäť raz prerástli cez hlavu.
Aj toto sú naše riešenia ako dokážete, že aj vám ostane viac času pre seba, vaša domácnosť sa zmení na oázu pokoja a vy sa budete môcť znovu slobodne nadýchnuť bez toho, aby ste sa cítili na nič. Tak to teda vyskúšajte už dnes!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup