Bolestivá perióda?

Menštruácia je veľmi individuálna vec. Niektoré z nás bolesti počas nej zažívajú pravidelne, časť žien zase ani nepociťuje, že ju má. Dokonca existujú dievčatá, ktoré musia byť hospitalizované. Z času na čas však každú z nás potrápi bolestivé podbruško a s tým spojené problémy. Ako si pomôcť? V tomto článku si povieme o niekoľkých spôsoboch ako bojovať proti bolesti. Samozrejme, krajným riešením je tabletka a návšteva vášho lekára.ženské bruško.jpg
Prvou pomocou môže byť termofor či teplá sprcha. Horúce teplo na podbrušku zmierni kŕče a bolestivosť. Stojí pár korún a urobí naozaj dobrú službu! Rovnako sú nápomocné teplé čaje. Môžete piť zázvorový, s bylinkami priamo pre menštruujúce dievčatá/ženy, fenyklový (ktorý pomôže aj pri zápche, ktorá je jedným zo sprievodných javov) alebo škoricový. Vyhnúť by ste sa mali požívaniu alkoholu.
Tip dva – pohyb. Možno sa to zdá neuveriteľné, no niektoré ženy uvádzajú, že počas svojich dní potláčajú tlak v podbrušku športovou aktivitou. Doteraz nebol tento subjektívny pocit nijako podložený.
Existujú už aj rôzne prístroje, ktoré prinášajú úľavu. Vyzerajú ako malé MP3ky s elektródami, ktoré môžete diskrétne použiť úplne všade. Ich funkciou je blokovať pocit bolesti rýchlymi elektrickými impulzmi. Výrobcovia uvádzajú, že sú vhodné na bežné nosenie rovnako ako na šport. Cena takejto zdravotníckej pomôcky sa pohybuje okolo sumy stodvadsať až stoštyridsať eur.tabletky.jpg
Ak to už predsa len nijak inak nejde, môžete vyskúšať analgetiká. Nemali by ste ich však „hltať ako lentiky“ pretože ich účinok sa postupne vytráca. Váš gynekológ vám môže predpísať antikoncepciu, ktorá uľavuje od príznakov, no mali by ste zvážiť jej vedľajšie účinky ešte predtým ako ju nasadíte. Ak cestujete na dovolenku, možno vám pomôže posunúť si cyklus tak, že si neurobíte prestávku v užívaní vášho hormonálneho prípravku. Počítajte ale s tým, že vám to rozhodí cyklus, pretože stále ide o hormóny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup