Vyškolenie uchádzačov či nových zamestnancov? Jednoznačne áno!

Je nesmierne ťažké sa rozhodnúť o takej dôležitej veci ak ste majiteľom firmy. Nie ak ste riadiacim pracovníkom v cudzej spoločnosti. Vtedy môže byť vzťah k firme a k ľuďom v nej naozaj pohľadom cez čísla. Nehovorím že zlým. Možno číselne správnym, ale ľudsky?

školení

Vyškoliť svojich starých zamestnancov, či sa spoľahnúť na nového vyškoleného už dávno zamestnanca.
Čo pri rozhodovaní je prioritným pre mňa :

  • Ekonomické ukazovatele
  • Ľudský vzťah k terajším pracovníkom
  • Ich lojálnosť voči mojej firme
  • Malé mesto popretkávané vzťahmi

Ako podnikateľ, nemôžem nepozerať na ekonomickú stránku podnikania. Školenie je nákladná záležitosť nezaisťujúca úspech. Úspech ale nemá zaručený, ani ak príjme nových už vyškolených ľudí.

Mám firmu vyše dvadsať rokov. Za ten čas sme si vytvorili s pracovníkmi korektný vzťah. Prešli sme obdobím krízy, keď veru nie každý mesiac boli výplaty včas. Ustáli sme to spolu. Neopustili nás pracovníci. Máme malú firmu s desiatimi stálymi pracovníkmi. Boli sme na ich svadbách, krstinách ich detí. Súcitili sme s nimi pri pohreboch rodinných príslušníkov. Žili sme spolu skrátka v dobrom aj zlom. Vymeňte potom takýchto ľudí ! Dá sa to ? Nedá!

Žijeme v malom mestečku, kde sa všetci poznáme. Naše rodiny majú často rôzne väzby. Sme jednou veľkou rodinou. Tá má držať pokope v dobrom aj v zlom.
Mojou voľbou bude, aj napriek možno ekonomickej nevýhodnosti, preškolenie. Nemôžem ich nechať bez príjmu. Otcov rodín ! Spolu sme bojovali doteraz, spolu budeme bojovať do konca.

koncepce

  • Nič mi nehovoria čísla ! Kričí ekonóm ! Hovoria mi niečo čísla, no viac rozumiem pohľadu chlapa, prichádzajúceho dlhé roky do mojej firmy, ktorý sa v nej snaží zo seba odovzdať všetko !

To sa nedá číslom vyjadriť ! Mať dobrých zamestnancov je ako mať poklad ! Ja taký poklad mám a iba hlupák by sa pokladu vzdal ? Nemyslíte si ?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup