Kam ísť na lyžovačku na Slovensku

Slovensko ponúka množstvo dobre vybavených stredísk, ktoré lákajú nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. Ktoré z lyžiarskych stredísk sa určite oplatí navštíviť?
Jasná – Nízke Tatry
Toto stredisko je asi naším najznámejším a najnavštevovanejším, nachádza sa na Chopku. Patrí k tým najmodernejším, čo sa týka vybavenia a lanoviek. Návštevníkom ponúka množstvo zjazdoviek, pričom zjazdovky sú tu pre náročnejších, ale aj pre začiatočníkov. Dĺžka zjazdoviek je až 46 km, nachádza sa tu 12 lanoviek a 18 vlekov. Okrem toho sa tu usporadúva viacero podujatí, ktoré turistom spríjemnia chvíle.
Cena skipasu na jeden deň pre dospelého sa pohybuje 41 eurách, cez víkendy zaplatíte 46 eur. Jednodňový lístok pre dieťa stojí cez pracovné dni 29 eur, cez víkendy 33 eur.lyže na nohách.jpg
Park Snow Donovaly
Toto stredisko sa nachádza na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Dá sa tu stráviť príjemná lyžovačka pričom zjazdovky sú dlhé až 11 km a nájdete ich rozdelené na dve oblasti – Záhradište a Nová hola. Záhradište je vhodnejšie pre menej skúsených až stredne skúsených a Nová hola je skôr vhodná pre stredne pokročilých a náročných lyžiarov s dobrými schopnosťami. V areály sa nachádza tiež bobová dráha či lezecká stena.
Cena skipasu v hlavnej sezóne pre dospelého na jedeň deň stojí 30 eur, pre dieťa 21 eur.hory, lyžiarske stredisko.jpg
Snowparadise Veľká Rača
Neďaleko dediny Ošadnica v pohorí Kysucké Beskydyy na severe našej krajiny nájdete príjemné stredisko Snowparadise Veľká Rača.  Rozdeľuje sa na tri časti – Lalíky, Dedovka a Marguška.  Dokopy tu je až 16 km zjazdoviek, vhodných pre všetkých lyžiarov. Jedna zjazdovka je ťažká, pre najnáročnejších, osem zjazdoviek je stredne náročných a sedem ľahko náročných pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie. V areály nájdete aj lezeckú stenu či bobovú dráhu, na ktorej sa výborne zabavíte.
Cena skipasu na jeden deň v hlavnej sezóne pre dospelého je 30 eur, pre deti je to 18 eur.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup