Slovenskí športovci

Ak však sledujete dianie v športe viete, že aj my máme v tomto smere čo povedať. Nie je výnimkou, keď sa slovenský športovec umiestni na popredných miestach. V dnešnej dobe s talentom, správnym prístupom a hlavne aj šikovným trénerom, môže zlato vyhrať aj malá krajina akou je Slovensko. V ktorých športoch sme vďaka našim krajanom preslávený?

cyklistika
 
Cyklistika                                Petra Sagana ani netreba predstavovať. Každý dobre vie čo urobil pre slovenskú cyklistiku. Dokázal našu krajinu zviditeľniť vďaka jeho víťazstvám na Tour de Franca, kde niekoľko rokov po sebe dokázal získať zelený dres a tiež na majstrovstvách sveta, v ktorých úspešne skončil prvý.
 
Lyžovanie, biatlon                  Kým pred pár rokmi sme k zimným športom pred televízor tak často nesadali, dnes máme zastúpenie v zjazdovom lyžovaní, v ktorom nám robí radosť Petra Vlhová. Tá sa čoraz častejšie objavuje na stupňoch víťazov a pre Slovákov sa tento šport stal oveľa populárnejší. Svoje miesto na televíznych obrazovkách dostáva aj biatlon, v ktorom okrem vždy výbornej Anastázii Kuzminovej, začala najlepšie pretekárky ohrozovať aj Paulína Fialková, ktorá sa môže tiež pochváliť už niekoľkými víťazstvami.
 
Hokej                                      Klamali by sme, keby sme tvrdili, že sme hokejový trpaslík. Vo vzájomných zápasoch na majstrovstvách sveta či olympiáde dokáže naše reprezentačné mužstvo konkurovať aj takým veľmociam akou je Rusko či Kanada. Dôsledkom toho sú aj majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok budú konať práve u nás. Čo sa týka futbalu, vždy bol v tieni za hokejom. No odkedy sme sa úspešne umiestnili na majstrovstvách sveta, naše mužstvo sa radi medzi kvalitnejších futbalistov.

hokej
 
Tenis                                       Nedá sa nespomenúť Dominika Cibulková, ktorá nám robí radosť medzi tenisovou svetovou špičkou. O známej Slovenke píšu mnohé svetové média a právom jej patrí celkové umiestnenie medzi najlepšími hráčkami.