Životná cesta

Každý z nás má svoju životnú cestu a životné poslanie. Jeden sa vyberie jedným smerom a druhý zasa opačným. Tieto cesty sa nám križujú, spájajú a neustále vyvíjajú každým ďalším dňom. Jeden deň je výnimočný, ďalší úplne obyčajný. Každý deň nemôže byť výnimočným, to by sme sa z toho asi zbláznili.

horská dráha

Horská dráha a život

Život je ako jazda na horskej dráhe. Aj na nej ste raz hore a raz dole. Občas je vám zle, ale vzápätí na to sa vám tá jazda začína veľmi páčiť a nechcete, aby niekedy skončila. A potom skončí. V jednej chvíli ste radi za to, že to skončilo, ale zároveň by ste si to zopakovali. Na začiatku nikdy nevieme, čo môžeme od života – tejto dráhy očakávať. Či nás neošľahá príliš vietor alebo či nezjeme po ceste nejakú tú mušku, ktorá nám omylom vletí do úst. Je to ako sa povie hop alebo trop. Tak je tak v živote. Nikdy nevieme, čo nás postretne a ovplyvní.
Možno stretneme nejakého človeka, ktorý nám úplne nadobro zmení život a už nikdy sa nám nevráti do starých koľají. Alebo sa nám stane niečo, čo už nebudeme vedieť zmeniť a budeme s tým musieť žiť. Mnoho ľudí si myslí, že takí mladí, chytrí a plní energie ostanú navždy. No veľa krát práve takýchto ľudí zrazí k zemi sám osud, keď im skríži plány a ich život naberie úplne iné obrátky ako by si predstavovali. Ako sa hovorí, klesne im hrebienok. Častokrát až na samé dno. Aby okúsili a stali sa pokornejšími. Hoci, dnes sa to nehodí.

zábavní park

Kľukatí sa kľukatí…

Cesta životom nikdy nie je bez zákrut. Tak ako na horskej dráhe sú to zákruty, kedy je nám dosť zle na to, aby sme pokračovali ďalej, ale potom sa nám znova začína táto cesta páčiť, pretože pokračuje rovno. Tu už záleží aký dopravný prostriedok sme si na cestu životom vybrali. Či ju preletíme na motorke ako víchor alebo sa budeme viesť autobusom ako pozorujúci turista. Prevziať zodpovednosť môžeme za volantom auta a na bicykli sme riskujúci tínedžer, ktorý si to valí aj pomedzi autá a aj pomedzi ľudí na chodníku. Keď si chceme život poriadne odžiť vyberieme sa peši. A najlepšie bude, keď svoj dopravný prostriedok budeme pravidelne obmieňať a zažijeme všetky štýly jazdy. Čo ak náhodou by sa nám niektorá z nich zapáčila ? 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup